Arvika

Öppetider kontoren: 06.30 – 16.00

Fallebergsvägen 40
671 27 Arvika

Växel Arvika
+46(0)570-386 00

info@vvlbc.se

Charlottenberg

Öppetider kontoren: 06.30 – 16.00

Hökedalsvägen 1
673 92 Charlottenberg

Växel Charlottenberg
+46(0)571-287 60

info@vvlbc.se

Vem vill du kontakta?

Välj område nedan eller scrolla ner för att hitta rätt kontaktperson.

Administration

Curt Nilsson

Ekonomichef

0571-287 63
070-589 70 84
curt.nilsson@vvlbc.se

Maria Wingskog

Ekonomi

0570-386 45
maria.wingskog@vvlbc.se

 

Laila Lindström

Ekonomi/Administration

0570-386 04

laila.lindstrom@vvlbc.se

Ida Ledin

Miljö-, Kvalitet-, Trafiksäkerhet- och Arbetsmiljöansvarig

0571-287 62
070-572 05 30
ida.ledin@vvlbc.se

Lennart Salomonsson

Logistik / Affärsutveckling

0570-386 42
072-220 58 92
lennart.salomonsson@vvlbc.se

Jessika Knutsson

Miljö-, Kvalitet-, Trafiksäkerhet- och Arbetsmiljöansvarig

0571-287 66

jessika.knutsson@vvlbc.se

Mikael Malmstedt

Resurs (Våg- och fordonssystem, IT, logistik)

0571-287 67
070-572 00 31
mikael.malmstedt@vvlbc.se

Affärsområde: Fjärr, Flis, Distribution och Lager

Daniel Höög

Affärsområdeschef

0570-386 06
070-642 03 67
daniel.hoog@vvlbc.se

Jörgen Eriksson

Transportledare

0570-386 07
070-54 54 495
jorgen.eriksson@vvlbc.se

Marie Jaller

Transportledare

0570-386 08
070-239 61 20
marie.jaller@vvlbc.se

Annelie Hägglund

Administration/Fakturering

0570-386 03

annelie.hagglund@vvlbc.se

Lili-Ann Sandberg

Transportledare/Lager

0570-386 40
070-981 40 00
lili-ann.sandberg@vvlbc.se

Viktor Renäng

Transportledare

0570-386 47
070-234 95 85
viktor.renang@vvlbc.se

Affärsområde: Bygg, Anläggning och Miljö

Pär Börjesson

Tf Affärområdeschef

0571-287 64
070-203 54 92
per.borjesson@vvlbc.se

 

Jacob Nilsson

Försäljning/IT

0570-386 48
070-515 66 57
jacob.nilsson@vvlbc.se

Anders Nilsson

Transportledare Arvika
Miljötransporter (Slamtömning, spolservice och rörfilmning)

0570-386 05
070-572 00 28
anders.nilsson@vvlbc.se

Jesper Bergkvist

Transportledare Arvika
Anläggning/Grus

0570-386 01
073-812 23 66
jesper.bergkvist@vvlbc.se

Lars-Åke Kronqvist

Transportledare Arvika
Anläggning/Container

0570-386 02

lars-ake.kronqvist@vvlbc.se

Sten Hammarström

Transportledare Charlottenberg
Anläggning/Grus

0571-287 61
070-572 01 05
sten.hammarstrom@vvlbc.se

Daniel Engström

Transportledare
Anläggning/Container

0571-287 69
0738-411 474
daniel.engstrom@vvlbc.se

Natalie Hultberg

Kundservice/Order Arvika

0570-386 46

natalie.hultberg@vvlbc.se

Affärsområde: Grus/Bergtäkter

David Jansson

Affärsområdeschef

0570-386 44
070-387 00 24
david.jansson@vvlbc.se

Företagsledning

Pär Börjesson

VD/Marknad

0571-287 64
070-203 54 92
per.borjesson@vvlbc.se

Curt Nilsson

Ekonomichef

0571-287 63
070-589 70 84
curt.nilsson@vvlbc.se

Daniel Höög

Fjärr, Flis, Distribution och Lager

0570-386 06
070-642 03 67
daniel.hoog@vvlbc.se

David Jansson

Grus/Bergtäkter

0570-386 44
070-387 00 24
david.jansson@vvlbc.se

Styrelsen

Ordförande

Patrick Elgh
Älgestad
670 40 Åmotsfors
070-650 20 37
patrickelgh@live.se

Ledamöter

Peter Andersson
Häljeboda
673 91 Charlottenberg
070-533 25 11
peter@partab.se

Jimmy Jarnbro
Sulvik
671 93 Arvika
070-317 99 77
jimmy.jarnbro@gmail.com

Ulla Jansson
Hyvelgatan 25
671 41 Arvika
070-651 85 43
ulla@jansonsakeri.se

Jonas Andersson
Hörngatan 26B
671 51 Arvika
070-671 74 07
lobacken@telia.com

Mattias Ohlsson
Perserud Intaket
671 92 Arvika
070-695 06 01
mofrakt@gmail.com

Lennart Salomonsson
V:a Sund Tallholmen
072-2205892
lennart.salomonsson@vvlbc.se

Suppleanter

Didrik Johansson
N:a Ämterud Väststuga
673 91  Charlottenberg
070-351 97 59
amterudsakeri@outlook.com

Stefan Bergström
Kärrsmossen Bostället 1
671 60  Arvika
070-581 92 26
stefan.bergstrom75@gmail.com

Grus/Bergtäkter

Driftledare
David Jansson
070-387 00 24

Ställföreträdande Driftledare
Pär Börjesson
070-203 54 92

Maskinförare Div
Jonas Zackrisson
073-074 45 60

Skog bergtäkt
Anders Hult
070-686 71 06

Sandbräckan
Christian Karlsson
070-516 64 92
Emil Carlsson
070-598 55 73

Köla Bålstad berg- och grustäkt
Stewe Olsson
070-572 96 20

Köla bergtäkt
Jan-Åke Eriksson
070-288 22 75

Fjöle, Glava, Gryttom bergtäkt
Peter Johansson
072-711 75 20

Valnäs
Urban Uggla
070-557 20 37

Service/Underhåll
Fredrik Sellberg
070-245 60 78

Delägare/åkare

A. C. Åkeri i Eda
Ås Hagalunda
673 92 Charlottenberg
070-602 72 38
E-post

Andreas Kroghs Åkeri AB
Ö:a Hångstad, Lögarberget
670 43 Skillingsfors
070-541 92 49
E-post

Arvika Transport AB
Gårdsås
670 35 Gunnarskog
070-633 36 85

Bo Hammarström Åkeri AB
Adolfsfors
670 40 Åmotfors
070-271 20 05

Dan:s Åkeri i Eda AB
Granliden
671 94 Brunskog
070-522 69 13
E-post
Hemsida

Dijkstra Transport AB
Östra Högvalta
671 92 Arvika
070-315 82 29
paul_dijkstra@hotmail.com

Edane Maskinservice AB
Movägen
671 70 Edane
0570-504 00
E-post
Hemsida

Foxgo AB
V:a Ränkesvängen 16
670 40 Åmotfors
E-post

Gunnar Elgh Åkeri AB
Älgestad
670 40 Åmotfors
070-650 20 37
E-post

Haga Transporter HB
Nerstugevägen 10
671 33 Arvika
070-522 70 96
E-post

Hungvik Transport AB
V:a Hungvik
671 95 Klässbol
076-833 37 79
E-post

Jansons Åkeri AB
Fallebergsvägen 25
671 34 Arvika
0570-100 41
E-post
Hemsida

Janssons Trä och Transport
Bortan
670 35 Gunnarskog
070-231 35 33
E-post

Jarnbro Åkeri & Entreprenad AB
Verkstadsgatan 19
671 34 Arvika
070-317 99 77
E-post
Hemsida

Johan Zetterquist Åkeri AB
Lässerud
670 40 Åmotfors
072-208 65 24

Kjell Öya Kranbilar AB
Garvareg 5
673 32 Charlottenberg
070-331 12 34
E-post
Hemsida

Kermith Transport och Service AB
Bror Linds v. 8
671 41 Arvika
070-663 13 15
E-post

Kohlberg Transport AB
Ottebol, Bränna 4
671 91 Arvika
072-719 56 34
E-post

Krogh:s Åkeri AB
Sundshagen
670 43 Skillingsfors
070-327 12 50
E-post

Kurt Bergström Åkeri AB
Gamla Gatan 8
670 40 Åmotfors
070-581 92 26
E-post

Ledins Grus AB
Timmeråsen
670 35 Gunnarskog
0570-320 44
E-post
Hemsida

Lobacken AB
Bosebyn, Lobacken
671 92 Arvika
070-671 74 07
E-post
Hemsida

Lagerkvist Bilfrakt AB
Framnäs 4
683 61  Ekshärad
070-312 13 93
E-post

MO Frakt AB
Perserud
671 92 Arvika
070-695 06 01
E-post

Mats Pedersen Tansport AB
Ås Berget 2
673 92 Charlottenberg
070-676 77 47
E-post

Mellby Entreprenad AB
Mellby
673 92 Charlottenberg
070-573 07 52
E-post

Mellgårns Skogs AB
Fjäll Mellgården
671 96 Mangskog
070-338 09 55
E-post

M.Lundhs Transport AB
Sund Skogslyckan
662 96  Svanskog
070-215 12 72

Morgans Frakt AB
S:A Ämterud, Bastubacken
673 91 Charlottenberg
070-333 87 24
E-post

PM Anderssons Åkeri AB
Lerot
670 40 Åmotfors
070-586 94 36
E-post

P-O Zetterquist Åkeri AB
Lässerud
670 40 Åmotfors
070-668 31 48

Ronny Olsson Transport AB
Sulvik
671 93 Arvika
070-667 73 17
E-post

Sune Nilssons Åkeri AB
Kyrkog 2 b
673 32 Charlottenberg
070-571 57 64
E-post

S-Å Albinssons Åkeri AB
Solvik 2
671 33 Arvika
070-640 04 10
E-post

Tomas Johansson Kran & Transport
Sågmon Fallet
671 92 Arvika
070-554 24 28
E-post

YH:s Containertransport
St. Hög
673 92 Charlottenberg
073-274 15 94
E-post

Ämteruds Åkeri AB
N:a Ämterud
673 91 Charlottenberg
070-351 97 59
E-post

Östervallskogs Allteknik AB
Rommenäs 4
670 10  Töcksfors
0573-609 64
E-post
Hemsida